Model No: SS31.WD.600
Dimensions(W x D x H): 600mm x 805mm x 900mm
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 30 Kgs
Supplier
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 30 Kgs
- 3D Product Viewer @ http://designer.simplystainless.com/viewer/
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- Waldorf Profile Stainless steel Infill Bench
- Dimensions of 600mm wide x 805mm deep x 900mm high
- 1.2mm thick stainless steel
- 1.2mm thick 38mm diameter round stainless steel tube legs
- Adjustable stainless steel disk feet supplied as standard
- 1.2mm thick stainless steel under-shelf with top hat stiffening
- Supplied flat packed ready for assembly
- Lifetime Warranty
finance coming soon
Additional information
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 805 × 600 × 900 mm |
| Brand |
Be the first to review “Simply Stainless SS31.WD.600 Infill Bench” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 30 kg |
|---|---|