Model No: CH8600G-LS
Dimensions(W x D x H): 600mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 66MJ
Weight: 171 Kgs
Supplier
Model No: CH8600G-LSDimensions(W x D x H): 600mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 66MJ
Weight: 171 Kgs
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- 600mm gas chargrill on leg stand
- 2 x 33 MJ/hr 304 stainless steel U-burners
- Reversible heavy-duty top grates
- Inclined position to reduce flare and enhance grease run
- Flame failure protection with continuous pilot burner
- Lift out grates, radiants and baffles for cleaning
- Heavy-duty reinforced control knobs
- Easy clean, installation and service
finance coming soon
Additional information
| Weight | 171 kg |
|---|---|
| Dimensions | 805 × 600 × 1130 mm |
| Brand |
Be the first to review “Waldorf 800 Series CH8600G-LS – 600mm Gas Chargrill ? Leg Stand” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 171 kg |
|---|---|
| Brand |
Reviews
There are no reviews yet.