Model No: CHL8300G-B
Dimensions(W x D x H): 300mm x 805mm x 530mm
Power Unit: 33MJ
Weight: 86 Kgs
Supplier
Model No: CHL8300G-BDimensions(W x D x H): 300mm x 805mm x 530mm
Power Unit: 33MJ
Weight: 86 Kgs
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- 300mm gas chargrill bench model
- 33 MJ/hr 304 stainless steel U-burner
- Reversible heavy-duty top grates
- Inclined position to reduce flare and enhance grease run
- Flame failure protection with continuous pilot burner
- Lift out grates, radiants and baffles for cleaning
- Heavy-duty reinforced control knobs
- Easy clean, installation and service
finance coming soon
Additional information
| Weight | 86 kg |
|---|---|
| Dimensions | 805 × 300 × 530 mm |
| Brand |
Be the first to review “Waldorf 800 Series CHL8300G-B – 300mm Gas Chargrill Low Back Version – Bench Model” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 86 kg |
|---|---|
| Brand |
Reviews
There are no reviews yet.