Model No: SS05.1800.LLB
Dimensions(W x D x H): 1800mm x 600mm x 900mm
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 41 Kgs
Supplier
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 41 Kgs
- 3D Product Viewer @ http://designer.simplystainless.com/viewer/
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- Sink bench with left hand bowl and leg brace
- Dimensions of 1800mm wide x 600mm deep x 900mm high
- 100mm splashback with vermin proofing
- Fully welded and polished 60 litre bowls 450 x 450 x 300 deep
- 19mm diameter round stainless steel tube with satin finish and 1.2mm thick Under Shelf
- 1.2mm thick 38mm Diameter round Stainless Steel Tube Legs
- Adjustable Stainless steel disk feet standard
- Pre punched waste hole to suit 90mm waste
- Supplied flat packed ready for assembly
- Supplied with Water Mark approved commercial grade basket arrestor sink waste
- Lifetime Warranty
finance coming soon
Additional information
| Weight | 41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 600 × 1800 × 900 mm |
| Brand |
Be the first to review “Simply Stainless SS05.1800.LLB Sink Bench with Splashback” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 41 kg |
|---|---|