Model No: RNB8900G-CD
Dimensions(W x D x H): 900mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 112MJ
Weight: 245 Kgs
Supplier
Model No: RNB8900G-CDDimensions(W x D x H): 900mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 112MJ
Weight: 245 Kgs
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- 4 burner cooktop on cabinet base
- 4 x 28MJ/hr open burners
- Heavy-duty stainless steel finish
- Flame failure protection on all burners
- Removable heavy-duty cast iron burners and vitreous enamel pot stands
- Heavy-duty reinforced control knobs
- Adjustable feet and 2 additional rollers
- Front fixed panel
- Easy clean, installation and service
- Waldorf Bold option
- Default colour is black and other colour options are available
- Image shown as RNLB8900G-CD (low back version of the same model)
finance coming soon
Additional information
| Weight | 245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 805 × 900 × 1130 mm |
| Brand |
Be the first to review “Waldorf Bold RNB8900G-CD – 900mm Gas Cooktop – Cabinet Base” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 245 kg |
|---|---|
| Brand |
Reviews
There are no reviews yet.