Model No: CH8450G-LS
Dimensions(W x D x H): 450mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 48MJ
Weight: 133 Kgs
Supplier
Model No: CH8450G-LSDimensions(W x D x H): 450mm x 805mm x 1130mm
Power Unit: 48MJ
Weight: 133 Kgs
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- 450mm gas chargrill on leg stand
- 48MJ/hr stainless steel burner
- Reversible heavy-duty top grates
- Full pilot and flame failure protection per burner
- Lift out radiants, burners and grease tray baffles
- Heavy-duty, heat resistant reinforced control knobs
- Easy clean, installation and service
- (Image shown as CH8900G-LS)
finance coming soon
Additional information
| Weight | 133 kg |
|---|---|
| Dimensions | 805 × 450 × 1130 mm |
| Brand |
Be the first to review “Waldorf 800 Series CH8450G-LS – 450mm Gas Chargrill – Leg Stand” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 133 kg |
|---|---|
| Brand |
Reviews
There are no reviews yet.