Model No: SS01.7.0600
Dimensions(W x D x H): 600mm x 700mm x 900mm
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 27 Kgs
Supplier
Power Type: NA
Power Unit: NA
Weight: 27 Kgs
- 3D Product Viewer @ http://designer.simplystainless.com/viewer/
Freight quote calculated instantly at checkout or Click below for a Custom Delivery Offer!
Get In Touch!
Supplier
Direct Freight
Available
- Standard Work bench with dimensions of 600mm wide x 700mm deep x 900mm high
- 1.2mm thick Under Shelf with top hat stiffening
- 1.2mm thick 38mm Diameter round Stainless Steel Tube Legs
- Adjustable Stainless steel disk feet standard
- Supplied flat packed ready for assembly
- Lifetime Warranty
finance coming soon
Additional information
| Weight | 27 kg |
|---|---|
| Dimensions | 700 × 600 × 900 mm |
| Brand |
Be the first to review “Simply Stainless SS01.7.0600 Work Bench” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Downloads
Finance
finance coming soon
Reviews
Additional information
| Weight | 27 kg |
|---|---|